راهنمایی کردن کابوس ارتباط دادگاه اینترنت

راهنمایی کردن: کابوس ارتباط دادگاه اینترنت خانواده اینترنتی خبر حوادث

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری نمی‌توان اینترنت را تعطیل کرد / نیوشا ضیغمی

ضیغمی می‌گوید: سینما بدون مخاطب وجود ندارد و هر فیلمی با هر نوع نگاهی که ساخته می‌شود از نگاه فرهنگی صرف تا نگاه سرگرمی‌ساز باید مخاطب داشته باشد تا اثرگذار باش

نمی‌توان اینترنت را تعطیل کرد / نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی: نمی توان اینترنت را تعطیل کرد

عبارات مهم : سینما

ضیغمی می گوید: سینما بدون مخاطب وجود ندارد و هر فیلمی با هر نوع نگاهی که ساخته می شود از نگاه فرهنگی صرف تا نگاه سرگرمی ساز باید مخاطب داشته باشد تا اثرگذار باشد.

نیوشا ضیغمی در گفت و گو با ایلنا، با اشاره به دلایل گزینش فیلمنامه ها جهت ایفای نقش و به خصوص فیلمنامه های طنز گفت: نمی توانم بگویم که فقط به فیلمنامه کمدی علاقه دارم یا به گونه دیگری از سینما علاقه زیاد دارم بلکه از میان فیلمنامه هایی که پیشنهاد می شود، قوت فیلمنامه برایم بسیار مهم است.

وی ادامه داد: شرایطی که در سالهای گذشته در سینما حاکم شده است فیلم های جدی که من میل به زیادی به همکاری با آن ها دارم دچار تکرار در گزینش بازیگر می شوند و به نظر می رسد فیلم های جدی که نگاهی نیز به جشنواره ها دارند دارای گزینش بازیگر های مشخصی شده است اند.

ضیغمی با اشاره به اینکه تلاش کرده در طول سال ها به عنوان یک بازیگر مستقل در سینما حضور داشته باشد، افزود: هرچند در فیلم های جدی نیز حضور پیدا کرده ام ولی فیلمنامه های کمدی و طنز زیادی به من پیشنهاد می شود که تلاش می کنم از میان آن ها آثاری را گزینش کنم که زیاد کمدی موقعیت باشد با فیلمنامه ای کاملا تعریف شده است که از روایت خوبی برخوردار باشد. تلاش می کنم در فیلم های لوده حضور پیدا نکنم بلکه در آثاری باشم که در عین مفرح بودن با مخاطب نیز ارتباط برقرار کرده و قصه خوبی داشته باشند.

ضیغمی که همزمان یک فیلم جدی و یک فیلم کمدی را در اکران دارد، در پاسخ به این پرسش که شکل پخش فیلم ها و اولویتی که به آثار کمدی در روی پرده داده می شود، چه اندازه در گزینش نوع فیلمنامه ها به وسیله بازیگر تاثیر دارد، گفت: واقعیت این است که سینما بدون مخاطب وجود ندارد و هر فیلمی با هر نوع نگاهی که ساخته می شود از نگاه فرهنگی صرف تا نگاه سرگرمی ساز باید مخاطب داشته باشد تا اثرگذار باشد.

وی ادامه داد: امروز سینمای کشور عزیزمان ایران در بحث اکران دچار مسایلی پچیده ای شده است و فیلم هایی ساخته می شوند که معلوم نیست چه زمانی امکان اکران دارند؟ از طرف دیگر فیلمی که به عنوان نمونه در وقت اکران فروش بسیار خوبی داشته است هنگامی که به شبکه نمایش خانگی می آید، گویا هیچ ارزش سینمایی و هنری ندارد. یعنی چه بسا در وقت اکران تبلیغاتی جهت فیلم صورت می گیرد که باعث می شود فیلم به فروش بالایی برسد.

بازیگر فیلم “دریا و ماهی پرنده” ادامه داد: سازندگان این فیلم با یک فیلمنامه خوب؛ داستانی را روایت کردند که یکی از پرسشها امروز جامعه هست. این فیلم حتی در جشنواره های متفاوت مورد استقبال قرار داده شد ولی متاسفانه در وقت اکران دو سال پشت درهای ممیزی ماند و بعد نیز در گروه هنر تجربه یعنی گروهی که تعداد اکران های آن کمتر از گروه آزاد هست، اکران شد.

وی ادامه داد: این واکنش‌ها ها شاید باعث نشود که من به عنوان یک بازیگر از حضور در فیلم های جدی دلسرد شوم ولی واقعیت این است که در نوع نگاه من به فیلمنامه ها و گزینش آن ها تاثیر می گذارد.

ضیغمی که یکبار با فیلم “شوریده” نامزد عالی ترین بازیگر جشنواره فیلم فجر شده است هست، راجع به تاثیرگذاری جشنواره فیلم فجر در مسیر بازیگر جهت گزینش فیلمنامه ها گفت: جشنواره فیلم فجر بااهمیت ترین مناسبت سینمایی کشور است از همین رو تاثیر زیادی در آینده هنری اهالی سینما دارد. اگر بازیگری در این جشنواره به خوبی دیده شود تبلیغ بسیاری بزرگی جهت او خواهد بود. قطعا اگر کار خوب یک بازیگر در جشنواره دیده نشود یا مناسبات به گونه ای باشد که فعالیت یک بازیگر در جشنواره دیده نشود، قطعا آینده شغلی وی عوض کردن می کند وحتی شاید آسیب ببیند.

ضیغمی که در اینترنت نیز بسیار فعال هست، با اشاره به اینکه نمی توان اینترنت را تعطیل کرد، گفت: تلاش کردم تا از حاشیه سازی در اینترنت جلوگیری کنم و خودم را به شایعات نسپارم. زیاد دوست دارم از این فضا جهت زیاد دیده شدن آثاری استفاده کنم که در آنها حضور دارم. اعتقاد دارم اگر بازیگری در یک اثر هنری حضور پیدا می کند، باید از آن اثر دفاع کند.

نمی‌توان اینترنت را تعطیل کرد / نیوشا ضیغمی

واژه های کلیدی: سینما | مخاطب | بازیگر | سینمای | اینترنت | بازیگری | جشنواره | سینمایی | فیلمنامه | بازیگر فیلم | نیوشا ضیغمی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz