راهنمایی کردن کابوس ارتباط دادگاه اینترنت

راهنمایی کردن: کابوس ارتباط دادگاه اینترنت خانواده اینترنتی خبر حوادث

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری تهمینه میلانی در تدارک یک کار کودک

«تهمینه میلانی» بعد از ۲۳ سال فیلم‌نامه «هوشمندان سیاره اوراک» را در ژانر کودک و نوجوان با اقتباس از کتاب «هوشمندان سیاره اوراک» نوشته فریبا کلهر می‌‎نویسد.

تهمینه میلانی در تدارک یک کار کودک

تهمینه میلانی در تدارک یک کار کودک

عبارات مهم : ایران

«تهمینه میلانی» بعد از ۲۳ سال فیلم نامه «هوشمندان سیاره اوراک» را در ژانر کودک و نوجوان با اقتباس از کتاب «هوشمندان سیاره اوراک» نوشته فریبا کلهر می ‎نویسد.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، «تهمینه میلانی» نویسنده و کارگردان سینما با اشاره به اینکه نگارش فیلمنامه «هوشمندان سیاره اوراک» به سفارش بنیاد سینمایی فارابی انجام می شود، گفت: کتاب «هوشمندان سیاره اوراک» داستانی جالب و مطابق با سلیقه ی نوجوانان امروز دنیا است و تصور می کنم ساخته شدن فیلمی از این کتاب می تواند جانی تازه به فیلم های مناسب نوجوانان ببخشد.

تهمینه میلانی در تدارک یک کار کودک

او دلایل بازگشت به سینمای کودک و نوجوان را برشمرد و ادامه داد: قصد داشتم بیست سال پیش سریالی از این داستان بسازم، فیلمنامه ی آن نیز در سی و دو قسمت نوشته شد. ولی به دلایل مختلفی چون عوض کردن مدیریت ها در سیمافیلم که قرار بود تهیه کننده باشد، تولید آن به آخر نرسید.

وی ضمن اشاره به اینکه بروز رسانی و آگاه کردن کودکان و نوجوانان از تاریخ کشور عزیزمان ایران و دنیا و همچنین آگاهی از علم روز با استفاده از فیلمنامه های علمی – تخیلی را از مهمترین دغدغه های خود دانست، اظهار داشت: جهت استقبال و حضور هر چه بهتر کودکان و نوجوانان در سینماها باید فیلم هایی متناسب با اطلاعات عمومی و علایق ایشان از جمله فیلم «هوشمندان سیاره اوراک» تولید شود.

«تهمینه میلانی» بعد از ۲۳ سال فیلم‌نامه «هوشمندان سیاره اوراک» را در ژانر کودک و نوجوان با اقتباس از کتاب «هوشمندان سیاره اوراک» نوشته فریبا کلهر می‌‎نویسد.

سینما وامدار ادبیات است

کارگردان فیلم سینمایی «کاکادو» با تاکید بر اینکه سینما وامدار ادبیات است و نقشه ی راه آن را ادبیات تعیین می کند، افزود: خلاصه نویسی و سکانس بندی فیلمنامه «هوشمندان سیاره اوراک» انجام شده است و تحقیقات مورد نیاز در حوزه های متفاوت از جمله ستاره شناسی، فیزیک، ریاضیات، هندسه، تاریخ و شکل گیری تمدن بین النهرین و کشور عزیزمان ایران انجام گرفته و نگارش آن نیز به نیمه راه رسیده است.

«تهمینه میلانی» بستر سینمای کشور عزیزمان ایران را جهت جذب مخاطب از جمله کودکان و نوجوانان را بسیار مناسب دانست و افزود: «هوشمندان سیاره اوراک» به علت عنوان جذابی که دارد در صورت تولید با استانداردهای می تواند کودکان سراسر دنیا را جذب کند.

تهمینه میلانی در تدارک یک کار کودک

کارگردان فیلم «دیگه چه خبر» به دلایل عدم استقبال از اقتباس و ادبیات در سینمای کشور عزیزمان ایران در سال های اخیر اشاره کرد و ادامه داد:مدیران فرهنگی باید شرایط حمایت از آثار اقتباسی را بیش از پیش فراهم کنند.

واژه های کلیدی: ایران | سیاره | فیلمنامه | نوجوانان | تهمینه میلانی | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz