راهنمایی کردن کابوس ارتباط دادگاه اینترنت

راهنمایی کردن: کابوس ارتباط دادگاه اینترنت خانواده اینترنتی خبر حوادث

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی خروج یا ماندن در برجام منوط به تصمیم ترامپ در ۲۲ اردیبهشت ماه است

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: نمی‌توان در حال حاضر اظهارنظری در رابطه با آینده برجام اعلام کرد؛ باید منتظر ماند تا ترامپ تصمیم خود را در ۲۲ اردیبهشت ماه اعلام کن

خروج یا ماندن در برجام منوط به تصمیم ترامپ در ۲۲ اردیبهشت ماه است

خروج یا ماندن در برجام منوط به تصمیم ترامپ در ۲۲ اردیبهشت ماه است

عبارات مهم : ایران

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: نمی توان در حال حاضر اظهارنظری در رابطه با آینده برجام اعلام کرد؛ باید منتظر ماند تا ترامپ تصمیم خود را در ۲۲ اردیبهشت ماه اعلام کند.

به گزارش مهر، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان، در خصوص مشورت وزیر امور خارجه کشور عزیزمان ایران با جان کری و مقامات دولت قبل آمریکا راجع به برجام، اظهار داشت: در سفر خود به نیویورک با افراد متفاوت خارج از دولت آمریکا که در گذشته در مذاکرات ۱+۵ حضور داشتند و از گروههای تصمیم ساز و نخبگان سیاسی هستند، گفت وگو کردم تا واقعیات را به آنها انتقال یافته کنیم.

وی ادامه داد: واقعیت آن است که جمهوری اسلامی تاکنون برجام را رعایت کرده و کشوری جدی در صحنه بین الملل هست، ولی در برابر آمریکایی ها به برجام پایبند نبوده اند که این نشان از غیرقابل اعتماد بودن آمریکایی ها دارد.

وزیر امور خارجه با یادآوری اینکه در این مذاکرات بر تاثیرگذاری این رفتارها بر وجهه آمریکا در صحنه بین المللی تاکید شد، تصریح کرد: در حقیقت نخبگان سیاسی آمریکا باید این حرف ها را شنیده و انتقال یافته کنند، لذا این مذاکرات به شکل مفصل انجام گرفت.

تمام افراد دارای نفوذ سیاسی در آمریکا در روند تصمیم گیری تاثیرگذارند

ظریف در مورد تاثیرگذاری جان کری در دولت ترامپ، گفت: در آمریکا همه افراد که دارای نفوذ سیاسی هستند می توانند در روند تصمیم سازی تاثیرگذار باشند، آقای جان کری و دیگر افراد حزب دموکرات در دولت ترامپ تاثیر ندارند ولی آمریکا تنها یک دولت مستقر در کاخ سفید نیست، آمریکا مجموعه ای از افکار عمومی و گروه های لابی و فشار و مطالعاتی است که مجموعه ای این عوامل، سیاستی را پیش می برد.

وی ادامه داد: در سفر خود به نیویورک با افراد گوناگون و موثر در حزب جمهوری خواه، حزب دموکرات، رسانه و گروه های مطالعاتی مذاکره شد که مجموعه آنها باید به کار گرفته شود، کشورهای دیگر جهت انجام چنین ملاقاتی ده ها و بیش از ۱۰۰ میلیون دلار هزینه می کنند تا هماهنگ و برگزار شود لیکن این گفت وگوها و انتقال خبر ها تاثیرگذار است.

واکنش کشور عزیزمان ایران به هر نوع واکنش‌ها خارج از چارچوب برجامی آمریکا

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران در ادامه در خصوص آینده برجام، گفت: جمهوری اسلامی بر اساس منافع خود تصمیم می گیرد و اقدام آمریکا در صورتی که تصمیم اشتباه آینده نگری شده است را اتخاذ کند، به نفع آمریکایی ها نخواهد بود. جمهوری اسلامی آینده نگری های مورد نیاز را کرده تا تصمیم آمریکا تاثیری بر زندگی مردم نداشته باشد البته دولت از گذشته آینده نگری هایی کرده و به مسئولان ذی ربط اطلاع رسانی شده است است.

ظریف ادامه داد: خروج از برجام در حوزه بین المللی نیز قطعا به انزوای آمریکایی ها منجر خواهد شد؛ بنابراین در صورت اتخاذ چنین تصمیمی، آمریکایی ها در حوزه بین المللی منفعتی نخواهند بُرد، در واقع منافع کشور عزیزمان ایران باید در برجام تضمین شود، در غیر اینصورت اگر آمریکا بخواهد به روش های متفاوت به جمهوری اسلامی فشار اقتصادی اعمال کند، کشور عزیزمان ایران قطعا تصویر العمل مناسب از خود نشان می دهد.

خروج از برجام یکی از گزینه های احتمالی کشور عزیزمان ایران بعد از اعلام نظر طرف آمریکایی

وی یادآور شد: جمهوری اسلامی گزینش های گسترده ای دارد که خروج از برجام یکی از گزینه هاست، وظیفه نهایی روز بیست و دوم اردیبهشت ماه تعیین خواهد شد.

وزیر امور خارجه دولت دوازدهم در مورد تمدید موقت برجام از سوی طرف آمریکایی، گفت: نمی توان در حال حاضر اظهارنظری در این رابطه اعلام کرد؛ باید منتظر ماند تا ترامپ تصمیم خود را در بیست و دوم اردیبهشت ماه اعلام کند.

خروج یا ماندن در برجام منوط به تصمیم ترامپ در ۲۲ اردیبهشت ماه است

واژه های کلیدی: ایران | اسلامی | آمریکا | آمریکایی | اردیبهشت | دولت ترامپ | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz