راهنمایی کردن کابوس ارتباط دادگاه اینترنت

راهنمایی کردن: کابوس ارتباط دادگاه اینترنت خانواده اینترنتی خبر حوادث

گت بلاگز اخبار بین الملل اگر پاکستان یک قدم بردارد ما دو قدم برمی‌داریم/ بن‌سلمان جهت همکاری با ما آماده است ، افغانستان

وزیر دفاع افغانستان با بیان اینکه پیشرفت شایان ذکری در روابط میان ارتش‌های افغانستان و پاکستان حاصل نشده هست، مدعی شد، نشست “ائتلاف اسلامی نظامی” تحت امر عربستا

اگر پاکستان یک قدم بردارد ما دو قدم برمی‌داریم/ بن‌سلمان جهت همکاری با ما آماده است ، افغانستان

افغانستان: اگر پاکستان یک قدم بردارد ما دو قدم برمی داریم/بن سلمان جهت همکاری با ما آماده است

عبارات مهم : همکاری

وزیر دفاع افغانستان با بیان اینکه پیشرفت شایان ذکری در روابط میان ارتش های افغانستان و پاکستان حاصل نشده هست، مدعی شد، نشست “ائتلاف اسلامی نظامی” تحت امر عربستان از موفق ترین کنفرانس ها بوده است.

طارق شاه بهرامی، وزیر دفاع افغانستان در مصاحبه با روزنامه سعودی الشرق الاوسط تاکید کرد که این کشور آینده نگری نمی کرد که هیچ موفقیتی جهت دفتر سیاسی طالبان در دوحه حاصل شود یا اینکه دست به اقدامی بافایده جهت دولت و مردم افغانستان بزند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا دفتر طالبان در دوحه با نیروهایش در افغانستان تماس نظامی دارد یا خیر، گفت: ما از این دفتر هیچ نتیجه شایان ذکری از وقت افتتاح آن در اکتبر در سال ۲۰۱۳ تا به این لحظه ندیده ایم. حتی دولت افغانستان انتظار هیچ امر مثبتی را از دفتر طالبان در قطر نداشته هست. ما در گذشته دست دوستی صادقانه ای را به سوی طالبان دراز کردیم و با کسانی که خواهان آشتی و ثبات هستند، صحبت کردیم ولی هر کس که می خواهد وقت را تلف کند، ما به آن توجهی نخواهیم کرد.

وزیر دفاع افغانستان در پاسخ به این پرسش که آیا دفتر سیاسی طالبان در قطر به صورت جدی فعالیت می کند، خاطرنشان کرد: ما از دفتر طالبان در دوحه هیچ امر شایان ذکری ندیده ایم و دولت افغانستان تا به این لحظه از هیچ نتیجه های شایان ذکری بهره نبرده است.

بهرامی همچنین تصریح کرد، دعوتی از سوی همتای ایرانی اش جهت سفر به پایتخت کشور عزیزمان ایران دریافت کرده است ولی وی به کشور عزیزمان ایران تنها در صورتی سفر خواهد کرد که اشرف غنی از او بخواهد.

وزیر دفاع افغانستان خاطرنشان کرد: کشور عزیزمان ایران کشور همسایه افغانستان است و باید نوعی تبادل تجاری بین دو کشور وجود داشته باشد.

این مقام افغان اطراف روابط نظامی میان ارتش کشورش و ارتش پاکستان خاطرنشان کرد، هیچ پیشرفت شایان ذکری تا به این لحظه حاصل نشده است.

وی درمورد همکاری یکسان میان ارتش افغانستان و پاکستان در جنگ علیه طالبان و داعش گفت: ما آماده همکاری با هر کسی هستیم که خواهان مبارزه با تروریسم و رادیکالیسم باشد. ولی هیچ استقبالی را از آنها ندیده ایم. اگر برادران در پاکستان یک قدم مثبت در قبال ما بردارند، ما دو قدم در قبال آنها در روند مبارزه با تروریسم برمی داریم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه امر که آیا خطر القاعده در افغانستان آخر یافته است یا خیر، تاکید کرد، فعالیت تشکیلات مهم القاعده در افغانستان کمتر شده است است امام شرکت های وابسته به القاعده همچنان به صورت فعال و در هر مکانی حضور دارند، همچون طالبان و شبکه حقانی که با القاعده در ارتباط هستند و همچنین گروه ترریستی داعش که در افغانستان حضور دارد.

طارق شاه بهرامی در پاسخ به سوالی اطراف استقبال دولت کابل از استراتژی آمریکا درخصوص افغانستان عنوان داشت: سیاست تازه ایالات متحده در قبال افغانستان و منطقه مورد استقبال گسترده دولت افغانستان قرار گرفت، به خاص اینکه واشنگتن حمایت سیاسی و نظامی گسترده ای را از دولت افغانستان به عمل می آورد و آمریکا در برابر هر ترساندن مستقیمی از سوی تمامی کشورهایی می ایستد که از تروریسم حمایت و در جهت برهم زدن ثبات در منطقه تلاش می کنند. نتیجه این سیاست، برقراری ثبات در افغانستان و منطقه و تمامی دنیا است.

وی در پاسخ به سوالی درخصوص کنفرانس “ائتلاف اسلامی نظامی به اصطلاح ضد تروریسم” که بنا به دعوت عربستان برگزار شد، مدعی شد: این کنفرانس از موفق ترین کنفرانس ها بوده و به اسلام و مسلمانان خدمت خواهد رساند!

وزیر دفاع افغانستان در پاسخ به سوالی اطراف این امر که در حاشیه این کنفرانس دیداری با محمد بن سلمان داشته و این دیدار چگونه بوده هست، تصریح کرد: این دیدار صادقانه بود و ولیعهد عربستان حمایت کامل خود را از دولت افغانستان اعلام و خاطرنشان کرد که هر گونه حمایت عربستان از طریق دولت صورت خواهد گرفت و او همچنین به ما گفت که کشورش جهت همکاری در تمامی زمینه ها آماده است.

واژه های کلیدی: همکاری | پاکستان | افغانستان | افغانستان | اخبار بین الملل

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz