راهنمایی کردن کابوس ارتباط دادگاه اینترنت

راهنمایی کردن: کابوس ارتباط دادگاه اینترنت خانواده اینترنتی خبر حوادث

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی پرش قیمت بنزین به مصلحت نیست/ جهت یارانه کمیته امداد و بهزیستی شرایط خاص قائل شده‌ایم ، لاریجانی

رییس مجلس با تاکید بر اینکه اشتباهاتی در مدیریت کشور بوده هست، تصریح کرد: من در اکثر دولت‌ها از وقت مرحوم شهید رجایی تا امروز به نحوی بوده و همکاری داشته‌ام. هی

پرش قیمت بنزین به مصلحت نیست/ جهت یارانه کمیته امداد و بهزیستی شرایط خاص قائل شده‌ایم ، لاریجانی

لاریجانی: پرش قیمت بنزین به مصلحت نیست/ جهت یارانه کمیته امداد و بهزیستی شرایط خاص قائل شده است ایم

عبارات مهم : ایران

رییس مجلس با تاکید بر اینکه اشتباهاتی در مدیریت کشور بوده هست، تصریح کرد: من در اکثر دولت ها از وقت مرحوم شهید رجایی تا امروز به نحوی بوده و همکاری داشته ام. هیچ یک از افراد کابینه دزد یا فاسد نبوده اند.

به گزارش ایلنا، علی لاریجانی در نشست با کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۷، بودجه را سندی جهت آبادانی کشور بیان کرد و گفت: لایحه بودجه ارائه شده است باید خیلی متوازن می شد از این رو کار نمایندگان عضو کمیسیون زیاد شده است است.

پرش قیمت بنزین به مصلحت نیست/ جهت یارانه کمیته امداد و بهزیستی شرایط خاص قائل شده‌ایم ، لاریجانی

رییس مجلس با اشاره به دستاوردهای بعد از انقلاب اسلامی گفت: در سال ۵۷ حدود ۳۶ میلیون جمعیت داشتیم که امروز این رقم به حدود ۸۰ میلیون رسیده هست. حدود هزار میلیارد دلار به ملت صدمه زدند ولی ملت کشور عزیزمان ایران بخاطر همبستگی و ایستادگی که با هم داشتند، در مجال های متفاوت عمرانی پیشرفت های عظیمی کسب کرد.

وی با تاکید بر اینکه فقط اینگونه نبود که در بعد از انقلاب اسلامی فقط در جهت استقلال سیاسی پیشرفت کرده باشیم، اظهار کرد: در وجوه متفاوت ملت و نظام جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران پیشرفت کردند. در صنعت فولاد در سال ۵۷ ما حدود ۳۶ میلیون تولید فولاد داشتیم و امروز ما به حدی رسیده ایم که ۴۸۰۰ درصد رشد داشتیم. در صنعت آلومینم ۱۸ هزار تن بود ولی حالا ۳۶۵ هزار تن تولید داریم. در صنعت کاشی و سرامیک در سال ۵۷ ما ۱۲ میلیون متر مربع بود ولی امروز ۳۸۲ میلیون متر مربع است.

رییس مجلس با تاکید بر اینکه اشتباهاتی در مدیریت کشور بوده هست، تصریح کرد: من در اکثر دولت‌ها از وقت مرحوم شهید رجایی تا امروز به نحوی بوده و همکاری داشته‌ام. هی

نماینده مردم قم به بخش کشاورزی و دامداری اشاره کرد و گفت: در سال ۵۶ امکانات کشاورزی کشور و توانمندی مواد غذایی فقط جهت ۳۳ روز کشور کفایت می کرد و مابقی را باید از خارج وارد می کردیم ولی امروز کشور از ۳۶ میلیون به ۸۰ میلیون جمعیت رسیده و با وجود پرسشها کم آبی و خشکسالی، موفق شدیم در بعضی موارد از جمله گندم خودکفا شویم.

وی ادامه داد: در سال ۵۶ میزان تولید گوشت قرمز در کشور ۲۵۵ هزار تن بوده که امروز به ۸۱۴ هزار تن رسیده هست. در آن وقت تولید گوشت مرغ ۱۶۳ هزار تن بود و امروز به ۲ هزار تن رسیده هست. میزان تولید تخ مر مرغ ۲۱۵ هزار تن بود ولی امروز، ۹۵۲ هزار تن است.

لاریجانی با بیان اینکه در سال ۵۶ تعداد افرادی که تحت پوشش تامین اجتماعی بودند، ۵ میلیون ۸۰۰ هزار نفر است ولی امروز این میزان به ۴۲ میلیون نفر رسیده هست، اظهار کرد: در آن وقت امید به زندگی ۵۵ سال بود ولی امروز ۷۵ سال شده است هست. قیمت فوت و میر کودکان ۱۱۱ در هزار بود ولی امروز به ۱۴ در هزار رسیده هست. تعداد مدارس ۵۳ هزار تا بود ولی امروز به یک میلیون رسیده است و تعداد دانشجویان از ۱۶ هزار نفر به ۵ میلیون نفر رسیده است.

پرش قیمت بنزین به مصلحت نیست/ جهت یارانه کمیته امداد و بهزیستی شرایط خاص قائل شده‌ایم ، لاریجانی

ایران قدرت مهم در عرصه فناوری موشکی شده است است

رییس مجلس به دستاوردها در بخش های دیگر صنعتی و تولیدی اشاره کرد و افزود: درعرصه فناوری های نو و سلول های بنیادین و بیو تکنولوژی دستاوردهای بزرگی کسب شده است هست. در عرصه فناوری موشکی امروز کشور عزیزمان ایران یک قدرت مهم شده است است که در گذشته خبری از آن نبود. این امور به همراه داشتن روحیه استقلال و ضد ظلم بودن انقلاب موجب عوض کردن صورت کشور عزیزمان ایران شد و از یک کشور درمانده و نوکر آمریکا به کشور مستقل، آزاد و تاثیرگذار در منطقه رسیدیم که می تواند معادلات جهانی را عوض کردن دهد و این ها نتیجه راه روشن انقلاب و همراهی ملت با هم بود.

اگر رهبری امام و مقام معظم رهبری نبود، آمریکا کشور عزیزمان ایران را بارها چپاول کرده بود

رییس مجلس با تاکید بر اینکه اشتباهاتی در مدیریت کشور بوده هست، تصریح کرد: من در اکثر دولت‌ها از وقت مرحوم شهید رجایی تا امروز به نحوی بوده و همکاری داشته‌ام. هی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه اگر رهبری انقلاب به وسیله امام (ره) و آیت الله خامنه ای نبود، ده ها بار آمریکا و بعضی از کشورهای منطقه کشور را چپاول کرده بودند، خاطرنشان کرد: مگر جنگ را ندیدیم؟ هنگامی که همه با هم شدیم توانستیم در برابر امریکا و شوروری بایستیم. جز سوریه و یکی دو کشور بقیه در برابر کشور عزیزمان ایران بودند و هزار میلیارد دلار به ما خسارت زدند و ما بیش ۲۵۰ هزار شهید و صدها هزار معلول دادیم و این نتیجه خصوصمت آنها باروحیه استقلال ما بود.

دشمنان غرش می کنند ولی جرات تعدی ندارند

وی تاکید کرد: دشمن های و کشورهای استکباری فهمیدند که ملت کشور عزیزمان ایران زیر بار زور نمی رود و این امر موجب امنیت و عزت ملت کشور عزیزمان ایران شد. درست است که غرش می کنند ولی جرات تعدی ندارند.

پرش قیمت بنزین به مصلحت نیست/ جهت یارانه کمیته امداد و بهزیستی شرایط خاص قائل شده‌ایم ، لاریجانی

لاریجانی با بیان اینکه آیا انصافا درست است در این شرایط عده ای خدمات مدیران و انقلاب را نادیده بگیرند، اظهار کرد: آنها بین خود و خدایشان خلوت کنند و ببنید که انقلاب در عرصه اقتصادی و کمک به مناطق محروم چه کار کرد؟ ما مسئله اقتصادی داریم که در جه اول آمریکا و بعضی ازکشورهای منطقه که دلالی آنها را می کنند، این پرسشها را بودجود آوردند. این ها کشورهای شرور هستند که اگر در برابر شرارت آنها کسی کوتاه بیاید، باید ذلت را بپذیرد.

اشتباهاتی در مدیریت کشور بوده است

رییس مجلس با تاکید بر اینکه اشتباهاتی در مدیریت کشور بوده هست، تصریح کرد: من در اکثر دولت ها از وقت مرحوم شهید رجایی تا امروز به نحوی بوده و همکاری داشته ام. هیچ یک از افراد کابینه دزد یا فاسد نبوده اند. اینکه تبلیغات بگونه ای شده است که حق و ناحق قاطی می شود، موجب بروز پرسشها در کشور می شود.

وی با بیان اینکه فساد در سیستم اداری کشور وجود دارد ولی سیستماتیک نیست، ادامه داد: چه در رادیو و تلویزیون و چه سایر رسانه ها بگونه ای شده است که افراد بخاطر دعواهای سیاسی حرف هایی می زنند و در اذهان مردم اشتباهاتی را بوجود می آورند.

آمریکا بخاطر فناوری موشکی از کشور عزیزمان ایران می ترسد

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه ما در وقت شاه یک کشور فرمانده و دست نشانده بودیم، اظهار داشت: شما خاطرات بعضی از مدیران وقت شاه را ببنید، می بینید که با چه فضاحتی، دستور از دیگران می گرفتند. این انقلاب با همبستگی ملی دستاوردهای جدیدی در دنیا به وجود آورده هست. ما پیشرفت های داشته ایم. اینکه امریکایی ها از نظر موشکی به کشور عزیزمان ایران حساسیت دارند، به خاطر آن است که فناوری ای را به دست آورده اید که از شما می ترسند.

لاریجانی ادامه داد: اینکه امروز ملت کشور عزیزمان ایران بر دانش هسته ای مسلط شده است هست، دستاورد کمی نیست. اینکه ۹۵ درصد داروی مورد نیاز در کشور تولید می شود، دستاورد کمی نیست. در این دلسوزی هایی که ملت کشور عزیزمان ایران از سوی آقای ترامپ مشاهده می کند، ملت کشور عزیزمان ایران فراموش نمی کند که شما نوکری در کشور عزیزمان ایران داشتید که به او دستور می دادید. اکنون دلواپس این مسئله هستید که ملت کشور عزیزمان ایران در برابر شما ایستاده است و نمی پذیرد که دسته دوم باشد.

غرش های سیاسی بیهوده تاثیر نخواهد داشت

وی با یادآوری ضرورت حفظ وحدت در کشور تصریح کرد: ما باید با هم باشیم. اگر ملت کشور عزیزمان ایران باهم باشد، این مسیر سرافرازی و عزتمندی را ادامه می دهند و این غرش های سیاسی بیهوده تاثیر نخواهد داشت ولی اگر تفرقه باشد و حق و باطل با یکدیگر باشد، آن گاه موفق می شوند. همه ما مسئول هستیم.

توهین به رهبری بسیار ناصواب بود

رئیس مجلس با بیان اینکه گاهی حرف هایی زده می شود که آدم تاسف می خورد، خاطرنشان کرد: افرادی که این کارها را انجام دادند، قلیل بودند ولی توهین به رهبری بسیار ناصواب بود. ما از یک رهبر بسیار فرزانه برخودار هستیم. به خاطر داشته باشید اینکه انسان در راس کشور یک رهبر پارسا داشته باشد، چقدر عزتمند هست. به خاطر دارید زمانی که مدیر جمهور امریکا در وقت شاه به کشور عزیزمان ایران آمده بود، هر دو نفر با یکدیگر مشروب می خوردند. اینکه رهبری داریم که کشور را از گردنه های متفاوت عبور داده هست، باعث عزت ملت کشور عزیزمان ایران است.

لاریجانی تاکید کرد: حتی اگر یک نفر حرف ناصواب بزند همه موظف به دفاع هستیم. دستاوردهای کمی در آبادانی و عزتمندی کشور نبوده است که باید عزیز بداریم و در راه خود استقامت بیشتری داشته باشیم. ما در مسیر انقلاب مصمم هستیم. همه وجودمان را فدای انقلاب می کنیم. دراین باره تردید نداریم و ان شاالله این راه استوار خواهد بود.

وی درخصوص علل حوادث اخیر و مماشات مسئولان نظام در برخورد با فساد ابراز داشت: حتما در کشور فساد وجود دارد و ما آن را نفی نمی کنیم. ولی بین خودتان و خدایتان حساب کنید، آیا در کابینه های که از ابتدای انقلاب تا به امروز بودند، دزد بودند؟ کدامشان دزد بودند؟ کابینه ها و وزرا را می گویم. من سراغ ندارم.

حقوق مازاد بعضی مدیران نجومی بگیر برگردانده شد

عضو شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه فساد ممکن است در سیستم وجود داشته باشد ولی طوری تبلیغات غلط آمده که آن را خبط کرده هست، عنوان کرد: مگر با مدیرانی که گفته می شد حقوق نجومی دارند، برخورد نشد؟ ۱۰۰ هزار مدیر در کشور داشتیم که براساس گزارش دیوان محاسبات ۴۰۰ نفر از آنها تخلف کردند. پیگیری شد و گزارش آن در مجلس خوانده شد. فشار آوردیم و پول مازاد آن برگردانده شد. آنهایی هم که تخلف داشتند به دادگاه دیوان محاسبات معرفی شدند. دیگر چه باید می کردیم؟

لاریجانی افزود: این گروه جهت آنکه طرف برابر را خراب کند، در برابر حقوق های نجومی گفتند املاک نجومی. من با اینها مخالفم. دعواهای سیاسی روی پرسشها فساد اذهان را خراب می کنند. مسئولان کشور به دنبال مقابله با فساد هستند. اینکه جیغ یک عده بلند شده است به خاطر برخورد قوه قضاییه با فساد است.

وی با بیان اینکه انقلاب خدمات بسیاری داشته هست، یادآور شد: دستاوردهای انقلاب را نباید به خاطر چند اشکال نادیده بگیریم.

رئیس قوه مقننه به اشاره به لایحه بودجه سال ۹۷ بیان کرد: من هنگامی که بودجه را نگاه کردم، بعضی پرسشها شفافیت بودجه را برهم می زند. ما باید روشن کنیم منابعی که از نفت می گیریم، چقدر هست. مجلس باید بداند. توصیه دوم، احکامی که در برنامه آمده، باید در مقطع یکساله انجام شود. در قانون برنامه ذکر کردید ۱۵ درصد از حجم دولت در سال اول کاسته شود و در سال دوم ۵ درصد. این مسئله در کجای بودجه آمده است؟ اگر شما سخت نگیرید، این مسئله هیچ وقت انجام نمی شود.

لاریجانی اضافه کرد: ببنید در احکام برنامه توسعه چه آمده و سایه آن در بودجه کجا آمده هست. ممکن است به خاطر شرایط کشور بگوییم این روند را نمی توانیم انجام بدهیم. بدانیم نمی توانیم این کار را انجام بدهیم نه آنکه ندانیم چه می خواهیم بکنیم.

باید به همه طبقات نیازمند یارانه بدهیم

وی در مورد یارانه گفت: ما باید به همه طبقات نیازمند یارانه بدهیم. باید به کارگران، روستاییان، کسبه جزء، مستمری بگیران کمیته امداد و بهزیستی فکر کنیم و متناسب با نیازهای آنها تصمیم بگیریم هرچند جهت کمیته امداد و بهزیستی شرایط خاص قائل شده است ایم. جهت معلولان اخیر قانون تصویب کرده ایم و باید آن را در قانون بودجه سال آینده اعمال کنیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در مورد ایثارگران نیز اظهار داشت: من می دانم که راجع به ایثارگران کمبودهایی داریم. ما باید به تعهدات مان را در قانون پایبند باشیم.

لاریجانی راجع به سیستم های بازنشستگی هم تصریح کرد: یک بار این عنوان در مجلس بحث شد. خواهش من این است که درخصوص چالش هایی که در مجلس بحث شده است هست، تا آنجا که می توانیم هر سال یکی، دو موضوعش را حل کنیم. تا چه زمانی می خواهیم این پرسشها را به آینده محول کنیم؟ باید در همین مقطع پرسشها را تصمیم بگیریم.

وی ادامه داد: سیستم های بازنشستگی شما رنجور هست. بعضی از آنها مسئله دارند و بعضی از آنها در آستانه مسئله هستند. پیشنهاداتی هم مرکز پژوهش ها داده هست. آقای تاجگردون هم با مسئولان صندوق تامین اجتماعی، کارکنان دولت و لشکری دیدارهایی داشته هست. باید آنها را ساماندهی کنیم. ما باید جهت آنها می توانیم تهمیداتی بیاندیشیم و آنها را سرپا کنیم.

باید شکاف ها را کمتر کنیم

لاریجانی با اشاره به زیاد کردن حقوق شاغلان در بودجه ۹۷ عنوان کرد: یکی از مواردی که امروز باید زیاد توجه کنید این است که در زیاد کردن حقوق شاغلان درصد بیشتری جهت طبقات پایین قائل شویم و جهت بعضی اصلا افزایشی قائل نشویم و این روند را متعادل کنیم ممکن است این کار مخالف برنامه باشد ولی باید شکاف ها را کم تر کنیم. این از دست شما بر می آید ما هم در مجلس حمایت می کنیم.

وی با تاکید بر اینکه در مورد بازنشستگان باید به سمت همسانی برویم، گفت: راجع به اوراق همکاری هم در مجلس بحث شد این ماجرا استانداردی در دنیا دارد اینطور نیست که جهت بودجه جاری اوراق پخش کنیم این کار به معنی مدیون کردن کشور است . این کار دولت بعدی را با مسئله مواجه می کند باید جلوی اوراق همکاری را بگیریم با این وضع نمی توانیم ادامه دهیم راه های دیگری قطعا هست.

اعتقادی به روش دو کابینه گذشته جهت طرح های زودبازده ندارم

رئیس مجلس با بیان اینکه باید جهت سرمایه گذاران کارآفرین تسهیلات خاص و معافیت خاص قائل شویم، گفت: اعتقادی به روش دو کابینه گذشته جهت طرح های زودبازده ندارم.باید زمینه سرمایه گذاری را فراهم کنیم که انگیزه سرمایه گذاری داشته باشند. اگر هم بانک ها تحمل ندارند می توانیم یارانه بدهیم.

شرایط مردم را در تعیین قیمت بنزین در نظر بگیریم

وی افزود: جهت قیمت بنزین و سوخت حتما شرایط مردم را در نظر بگیریم. پرش در این زمینه مصلحت نیست. شاید باید روش های دو نرخی و طرحی که به طبقات پایین فشار نیاورد، مدنظر نمایندگان قرار بگیرد. صادرات اگر راه نیفتد وضع کشور درست نمی شود. باید جهت صادرات معافیت هایی قائل شویم تا ایجاد انگیزه کند.

عضو کمیسیون اصل نود با بیان اینکه میزان محصول صادراتی در کشورهای نشانه با کشورهای دیگر قابل مقایسه نیست، ادامه داد: در مورد واردات ما یک قانون داشتیم که با تعرفه ها کار می کردیم و معلوم شد درست نیست. نباید فریبمان بدهند که قاچاق زیاد می شود. مبارزه با قاچاق راه های دیگری هم دارد. حداقل جهت چند سال باید از محصول داخلی صیانت کنیم و با نظارت و استانداردها از بعضی واردات جلوگیری کنیم. رهبری هم اعلام کردند که با واردات با تعرفه موافق نیستند و باید اجازه دهیم یک مرجع در این باره تصمیم بگیرد تا اجازه این کار را ندهد.

لاریجانی با بیان اینکه در گذشته در زمینه ریل گذاری پیشرفت خوبی نداشتیم و در برنامه پنجم افق بزرگی را دیدند ولی محقق نشد، گفت: در برنامه ششم هم طرح هایی دیده شد ولی اگر افق را درنیابیم این مسئله برطرف نمی شود. الان کشورهای متفاوت فاینانس سرمایه گذاری در ریل می دهند , ما خودمان می توانیم ۱۵ درصد منابع را تامین کنیم و حتی از صندوق بگیریم و بقیه را از منابع خارجی استفاده کنیم. فاینانس هم در حال حاضر موجود است .

وی گفت: اگر بین ۵۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار تامین کنیم می توانیم از فاینانس در این زمینه استفاده کنیم. اینجا جایی است که اگر با اذن رهبری از منابع صندوق هم استفاده کنیم، جای پیشرفت دارد. در قانون تبدیل شدن راه ها و بزرگراه های تک به بزرگراه مجاز نیست هنگامی که منابع نداریم آیا این ممنوعیت را می گذاریم؟ اجازه بدهیم بخش شخصی در این زمینه وارد کار شود باید از مردم کمک بگیریم و موانع را برداریم .

رئیس مجلس تاکید کرد: راجع به واگذاری طرح ها ۵۰۰ هزار میلیارد تومان طرح نیمه تمام داریم بارها گفته شده است این طرح ها را واگذار کنیم روش بودجه سال قبل خیلی در این زمینه کارایی نداشت یکی از راهکارها این است که کار را به شورای برنامه ریزی استان بدهیم تا با کمک بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات طرح ها را واگذار کنندو اجازه دهیم یارانه به سود بانکی بدهند آن وقت این موتور راه می افتد مشتری زیادی هم دارد در اینصورت بانک ها هم نمی گویند ما را بدبخت کردید اجازه دهیم این طرح ها با پول مردم تکمیل شود مردم اگر بدانند تسهیلات می دهیم به سمت این کار می آیند.

واژه های کلیدی: ایران | میلیون | انقلاب | لاریجانی | لایحه بودجه | علی لاریجانی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz